Projekty

Dziecięce archiwum pandemii

W połowie marca 2020 roku, tuż po zamknięciu szkół, zaczęłyśmy zbierać prace dzieci tematycznie związane z pandemią. Za pośrednictwem mediów społecznościowych i dzięki pomocy znajomych rodziców, dziennikarek/dziennikarzy i nauczycielek/nauczycieli udało się nam zebrać kilkadziesiąt różnych prac, głównie rysunków, kolaży i fotografii, ale także listów, pamiętników, czy tekstów piosenek. Zapraszamy do oglądania!
Zobacz

Młodzi o pandemii

W sierpniu 2020 roku zaczęłyśmy prowadzić wywiady z osobami w wieku 14-20 lat na temat ich doświadczenia pandemii. Projekt trwa, nadal szukamy młodych osób, które zechciałby nam opowiedzieć o tym, jak przeżyły pierwszą falę pandemii i jak sobie radzą z drugą. Wywiad nie ma bardzo formalnego charakteru, jest po prostu rozmową i trwa zwykle około godziny. Jeżeli chciałbyś/chciałabyś dowiedzieć się czegoś więcej albo udzielić wywiadu - skontaktuj się z nami!
Zobacz

Zmiana. Dziecięce doświadczenie pandemii

Projekt „Zmiana. Dziecięce doświadczenie pandemii" ma na celu zbadanie, jak dzieci w wieku przedszkolnym doświadczają zmian związanych z pandemią. Chcemy się dowiedzieć, jak dzieci widzą swoją rolę w tej sytuacji, jak rozumieją pandemię COVID-19, jakie znaczenia jej nadają, jak postrzegają zmiany, które spowodowała w ich życiu. Jako zespół badawczy zakładamy, że w sytuacji kryzysowej dotykającej wszystkich obywateli głosy dzieci powinny zostać wysłuchane i uwzględnione. Pozwoli to lepiej zrozumieć różne oblicza pandemii. Projekt prowadzony jest wspólnie z Przedszkolem Miejskim nr 16 w Pruszkowie.
Zobacz